День Соборності. Харків 2013

Щасливі ми, що народилися й живемо на чудовій, багатій землі, у славній Україні.
dscn0039-300×225.jpg
22 січня Український народ святкує День Соборності. В усіх містах проходять заходи, метою яких є відобразити єдність українців, попри регіональні відмінності.Наймасовіші заходи,звичайно проходять в Києві на мосту Патона, де дві колони людей з прапорами, стрічками та іншими атрибутами, символічно йдуть на зустріч одна одній, символізуючи УНР і ЗУНР. Потім вони з`єднуються в однин величезний ланцюг.

Харків також традиційно проводить заходи з вишукуванням в живий ланцюг вздовж головної вулиці міста-Сумської. Ще з 9-ї ранку біля пам`ятника Шевченка грала музика і стояли міліціянти ( в т.ч. полковники) охороняючи якихось міських чиновників, котрі приїхали відзначитись для галочки поклfданням квітів. Що дуже смішно виглядало, так це студенти з прапорами партії районів, які точно не знали чого їх сюди пригнали і що сьогодні за день.
zkjeq.jpg

Але справжнє святкування відбувалось пізніше. Організована «Молодою Просвітою» акція була назначена на 11:30. Робочий день і жахлива погода (дощ, температура -1С,ожеледиця) внесли свої корективи в кількість учасників, у зрівнянні з минулим роком., але близько 200 чоловік знайшли можливість створити «живий ланцюг». Сюрпризом для харків`ян стало прибуття полку Чорних Запорожців (запрошених активісткою «МП»-Оленою Красилею), у повному обмундированні і з величезним тулумбасом.Звуки козацького інструменту внесли позитив у акцію, люди збирались біля цих вусатих мужчин, спілкувались, фотографувались. Хотілось би додати, що козаки приїхали з різних куточків України і навіть з земель нинішньої Польщі.
laxgd.jpg
wtemt.jpg
tsjv2.jpg
axrzl.jpg
wbqj7.jpg
dyt0w.jpg
ljhec.jpg

Говорити про типову піар-акцію ВО «Свободи» мабуть нема сенсу, як завжди розставили з десяток прапороносців в натовпі, пару палаток і людей які всовують всім свої газетки, і от тобі крута світлина де всі «свободівці» (Про «феєричний» момент для початку співання гімну, не хочеться і писати…). Але ближче до 12:30 на майданчику перед пам»ятником Шевченку можно було побачити прапори усіляких партій від опозиції, що в такий день не дуже личить…
ekanm.jpg

Після урочистих заходів, ми з Чорними Запорожцями вирушили поїсти до «Пузатої хати», і дуже вчасно потрапили на привітання Президента з Дня Соборності в прямому етері на «Першому Національному» (Чесно кажучі, я вражен!,В.Ф. читав без помилок хвилин 10-ть! Може і Азірова можна навчити української?!). Після обіду, пані Вікторія Склярова повела нас на екскурсію центральною частиною міста і в Історичний Музей. Дорогою з нашими гостями фотографувались городяни і навіть хлопці з Туреччини і Аргентини!
ruj9d.jpg
egzvh.jpg
kwc7k.jpg

Козаки завітали в Харків не одні, а з зі своїм історико-політичним консультантом Сергієм Коваленком- автором нової книжки про полк УНР «Чорні Запорожці: історія полку», яку вся делегація повинна була представити в Книгарні «Є» о шостій вечора. Але перед цим пан Коваленко повинен був відвідати радіостанцію, і студію місцевого телеканала з презентацією книги для широкого загалу. Тому повечерявши після екскурсії знов таки в «Пузатій Хаті» ми з гостями вирушили до книгарні, де чекали на прибуття автора книги. Презентація відбулась з музичними вкрапленнями на бандурах нашіх харківських кобзарів. Після козацтво вирушило по домівках просвітян переночувати,щоб вже завтра вирушити до Сум.
nwnm5.jpg
ovomb.jpg
ykjzx.jpg

Отже День Соборності був дуже насиченим і веселим, на настрій не змогла вплинути навіть така пАкращенна погода, а знайомство з такими характерними українцями, як Чорні Запорожці надає ще більшої приємності.

День Соборності. Харків 2013: Один коментар

  1. Дякую Вам за мій рідний колись Культурний Харків (пошкодував, що тоді мене біля Кобзаря не було). Але “Є” Ви дали несвідомо рекламу дарма, бо то є притулок хахляцтва і жидівства на кшталт С.Жадана (Загребельний за ціною БЛ, а щось путнє купити не зможеш). Туди харківці забігають, щоб зненацька незнайому тобі Людину вподобати. А так, воно само себе вихваляє (м.ін., на світлинах впізнав декого з козачків “куди вітер дує”). Ост. притулки Українства (УКЦ щосереди і “Українська книга” на Майдані Поезії Дупа з Гепою знищили в 2006-2008. Тепер ми в Запіллі, по-совковому “на кухнє” і на Skype, у кого є PC. І замість викидати ост. гривні в “Пузатій Хаті” – краще до Друзів додому. Давно було, що кожен хотів похвалитися гостеві найкращою в Світі “Вареничною” (тепер в ті “Коники” ніхто не ходить). Харків знищено, а в моєї доні дизайнера лютим ворогом є гол. арх-тор. Я з вусами і Мовою – Западенець-Бандерівець, а з безкордонням нашим гопота матюкаста – карєнниє харькафчянє. Але ми Віримо і відновимо Славу Квітки! Чекаємо в гості (скайп у мене як і gmail)!

Залишити відповідь