Урочисте відкриття меморіальної дошки на честь полку Чорних запорожців

12 жовтня 2012 у рамках відзначення Дня Українського козацтва та 70-річниці створення Української Повстанської армії у Летичеві на Хмельниччині відбулося урочисте відкриття меморіальної дошки на честь полку Чорних запорожців та презентації книги спогадів Петра Дяченка.

“Чорні запорожці. Спомини командира 1-го кінного полку Чорних запорожців Армії Української Народної Республіки.
Захід організовано силами Історичного товариства “Чорні запорожці”. Вони презентували книгу, розповідали про історію полку чорних запорожців, його переможні бої на Хмельниччині.
ukraine-olijnyk.jpg
В ході форуму для учителів історії, місцевих журналістів та молоді, де і відбувалася презентація книги виступив кандидат історичних наук Олександр Симчишин.

В ході відкриття меморіальної дошки на честь вшанування пам’яти легендарних Чорних запорожців і їх командира Петра Дяченка, переможних боїв полку у жовтні 1920 року на Летичівщині, Олександр Симчишин наголосив, що завдання усіх присутніх, незалежно від віку, пам’ятати та шанувати героїчну історію подільського краю, адже значна частина тих подій відбувалася на Летичівщині, Деражнянщині, на території сучасного Хмельницького району.

Ці люди жили і боролися тут, де живемо ми з Вами. Пам’ятаючи про своїх великих та героїчних предків продовжувати їх священу місію, бо Україна відбудеться тільки тоді, коли за неї будуть боротися. Боролися Чорні запорожці, боровся отаман Гальчевський, бролися українські повстанці, тепер ми повинні продовжити цю боротьбу і довести її до логічного завершення – до повної перемоги Української Держави.

Захід відбувся у фантастичній атмосфері величі Духу Боротьби і Перемог. Присутність товариства Чорних запорожців викликала величезну зацікавленість місцевих жителів. Діти, молодь з великим задоволенням брали участь у заходах, за честь для малюків було потримати в руках справжні козацькі шаблі, пригоститися смачним кулішем. Не зіпсували чудовий захід і перешкоди з боку влади, яка на початку його проведення відмовила у надання звукопідсилювальної апаратури про що було погоджено раніше.

Залишити відповідь