«Коли чуєте «рускій мір» — згадайте Голодомор», — Ірена Карпа

karpa-memorial1.jpgВідома письменниця закликала українців пам’ятати про Голодомор, бо амнезія загрожуватиме зникненням українського народу. Ірена Карпа засвітить свічку 26 листопада в пам’ять про жертв геноциду ’32-33 років.

Ірена Карпа відвідала разом із дочкою Національний меморіал жертв Голодомору для участі в акції «Ціна життя в 33-му».

Письменниця наголосила: «Є речі, які начебто вже давно було сказано, але тим не менше їх треба повторювати для кожного покоління. Так само, як повторюється «не вбий», «не вкради». Так само ми повинні згадувати про Голодомор».

«Коли хтось починає говорити про якісь ідеї відновлення імперії, про «рускій мір», про те, що хай би Україна була чиєюсь губернією, – просто згадайте, як це – жити на своїй землі, коли ти не є господарем, коли хтось прийшов і вирішує, що тобі робити. Вирішує, вмираєш ти чи ні. Коли ти повинен вмирати тільки через те, що ти українець», – наголосила Ірена Карпа.

На її переконання, пам’ять повинна бути присутня в кожній новій людині. «Амнезія ж загрожує виродженням нації. Зникненням. Якщо в людини немає пам’яті – в неї немає стрижня, ми не можемо говорити про жодну ідентичність. Ми тоді не народ, а просто біомаса».

Нагадаємо, що з ініціативи Громадського комітету із вшанування пам’яті жертв Голодомору-геноциду 1932-1933 років 26 листопада 2011 року відбудеться всеукраїнський меморіальний захід у Києві біля Національного музею «Меморіал пам’яті жертв голодоморів», пройдуть вшанування у всіх містах країни.

О 14-й годині від метро «Арсенальна» розпочнеться скорботна хода пам’яті дітей, вбитих і ненароджених у 1932-1933 роках.

О 14:30 біля Національного меморіалу жертв голодоморів розпочнеться панахида.

О 16-й годині 26 листопада – загальнонаціональна хвилина мовчання, під час якої мільйони українців запалять свічки біля меморіалів Голодомору та на вікнах своїх домівок.

Прес-центр Центру досліджень визвольного руху:
history@cdvr.org.ua
тел./факс: +380 32 247-45-22,+380 63 628-68-69

«Коли чуєте «рускій мір» — згадайте Голодомор», — Ірена Карпа: Один коментар

  1. Комунізм, фашизм, фундаменталізм… – це не росіяни, не німці, не мусульмани. Не плутайте понять, не шукайте ворогів. Злочинна влада, якій служили власні запроданці та осліплені фанатизмом віри люди не має спільного з народом, який її породив. Ви своїми звинуваченнями працюєте на таку владу

Залишити відповідь